• V materskej škole sa realizuje výučba podľa vlastného školského vzdelávacieho programu Hrou za poznaním, vypracovaného podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách. V školskom vzdelávacom programe sú rozpracované ciele predprimárneho vzdelávania, obsah výchovy a vzdelávania a organizačné formy predprimárneho vzdelávania.

Materská škola s celodennou výchovou a vzdelávaním poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom vo veku od dvoch do šiestich rokov, ako aj deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Po dohode so zákonným zástupcom poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom len dopoludnia alebo popoludní.

Vyučovacím jazykom je slovenský jazyk.

Záujmy a talent si môžu rozvíjať na krúžkoch a pri aktivitách, ktoré realizujeme:

• vyučovanie anglického jazyka,
          • pohybová výchova,
          • výtvarný krúžok,
          • výcvik plávania,
          • výcvik korčuľovania.

Každoročne pripravujeme nové zaujímavé aktivity pre deti, ale realizujeme aj aktivity, ktoré majú v materskej škole už tradíciu:

• Vianočné tvorivé dielne,
          • Mikuláš,
          • divadielka,
          • karneval,
          • ochutnávky nátierok...

Organizujeme tiež besiedky pri príležitosti konca školského roka, rozlúčku s predškolákmi... Snažíme sa vytvárať súčasnú, otvorenú a tvorivú školu, ktorá pripraví deti pre zdravý, úspešný a plnohodnotný život.